понеділок, 12 квітня 2021 р.

Склад держави

Велика Британія (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) – острівна держава на північному заході Європи.

До її складу входять чотири країни:
  • Англія
  • Шотландія
  • Уельс
  • Північна Ірландія
Англія  – країна та адміністративна одиниця Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії. Розташована на території острова Велика Британія, займаючи його південну і центральну частину. Англія має сухопутні кордони з Шотландією (на півночі) і Уельсом (на заході). Також країна має морські кордони з Ірландією (островом і державою) і Францією. Англія (на відміну від інших адміністративно-політичних частин Сполученого Королівства) не має власного парламенту та уряду, підкоряючись відповідним законодавчим та виконавчим органам Великої Британії.
Англія — одна з відвідуваних країн у світі, яка має чудову історію, красиві міста і багатющі культурні традиції. Ця частина Британії славиться безліччю чудових історичних місць від стародавніх мегалітів та античних римських споруд до середньовічних сіл і старовинних замків. Англія — це мальовничі природні ландшафти та захопливе морське узбережжя, атмосферна провінція і динамічне життя мегаполісів. Це приголомшлива країна має дуже автентичну атмосферу і уклад життя.

Уельс– країна на південному заході Великобританії, яка є адміністративною частиною Сполученого Королівства. Межує на сході з Англією і з трьох сторін оточена водами акваторії Атлантичного океану (Бристольська затока на півдні, проливши Святого Георга, на південному заході та Ірландське море, на північному заході). Уельс — найменша з адміністративно-політичних одиниць острова Велика Британія, яка має власний характер, культуру і спосіб життя. Уельс — це регіон з багатою історією і дивовижною природною красою. Країна має автентичну кельтську культуру, яка відрізняється від культури Англії та Шотландії. Уельс приваблює безліч туристів чудовими замками та приголомшливими пейзажами гір і морського узбережжя.

Шотландія– країна на півночі острова Великобританія, яка є частиною держави Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії. Межує по суші з Англією та омивається морями Атлантичного океану: Північним (на сході) і Ірландським (на заході). Столицею Шотландії є Единбург, а найбільшим містом — Глазго. Країна має приголомшливу автентичну атмосферу, багаті традиції та широку автономію. 
Шотландія — одне з найкрасивіших місць Британії, яке славиться чудовими драматичними пейзажами суворих гір і зелених долин, мальовничих пагорбів, полів, лісів і порізаної берегової лінії узбережжя. Тут історія оточує практично всюди, відкриваючи завіси таємниць легендарних боїв, романтичних руїн і старих кам’яних церков. 
Шотландія — країна приголомшливого розмаїття, де можна знайти практично повний набір туристичних атракціонів: красиві середньовічні міста, казкові замки та чудові природні ландшафти. Але головна родзинка Шотландії — це самотність віддалених вересових боліт і островів, диких гір і відокремлених піщаних пляжів.

Північна Ірландія  – найменша за величиною і кількістю населення країна, що входить до Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії; займає північно-східню частину острова Ірландія і межує з Республікою Ірландія.
Столицею Північної Ірландії є Белфаст.
Північно-Ірландська асамблея, заснована 1998 р., приймає законодавчі акти у відношенні до Північної Ірландії у всіх питаннях, крім тих, за якими збережені повноваження Парламенту Сполученого Королівства. (2017 р. діяльність асамблеї призупинено через непорозуміння між головними політичними партіями Північної Ірландії.) Північна Ірландія має власну правову систему – Північно-ірландське право.







Голова держави

Єлизавета ІІ — королева і голова держави Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Дитинство та юність
Королева Англії народилася в 1926-му році у сім'ї старшої дочки принца Альберта, герцога Йоркського і леді Єлизавети Боуз-Лайон. Дівчинці традиційно дали потрійне ім'я: Єлизавета Олександра Марія. Майбутня королева не ходила в школу, сім'я запрошувала вчителів, а мати підбирала для дочки літературу.
Єлизавета відрізнялася небувалою тягою до знань і старанністю. Вона швидко опанувала кілька іноземних мов, зокрема французьку, а вже з 11 років була скаутом, а потім і морським рейнджером.
Період дорослішання Єлизавети ІІ припав на Другу світову війну. Ближче до кінця війни юна принцеса, як це було прийнято при англійському дворі, і сама пішла на службу. В одній з лондонських частин Єлизавета стала механіком: вона навчилася водити і обслуговувати важкі армійські вантажівки.
Одруження з Філіпом
Свого майбутнього чоловіка, Філіпа Маунтбаттена, грецького принца у вигнанні і старшого лейтенанта британського флоту, Єлизавета вперше побачила в 1934 році, коли їй було 8, а йому 13 років. Майбутня королева закохалася в Філіпа з першого погляду, адже він і справді був ще тим красенем.
Щоправда, батько Єлизавети шлюб із зубожілим аристократом не схвалював, однак дівчина завжди мала залізну волю – мало того, що вона, судячи з чуток, сама зробила Філіпу пропозицію, так ще й переконала непохитного батька в необхідності цього шлюбу.

Сім'я Єлизавети 2
Ще до вступу на трон в 1948 році Єлизавета ІІ народила принца Чарльза, а в 1950-му – принцесу Анну. Через десять років королівське подружжя обзавелося ще двома дітьми – синами Едвардом і Ендрю.
Наразі – 15 осіб належать безпосередньо до королівської сім'ї і носять королівські титули: тут і сама королева, і її чоловік, і її діти, і внуки, і навіть правнуки (принц Джордж і принцеса Шарлотта, діти герцога і герцогині Кембриджських), і двоюрідні брати та сестри. Скоро цей список поповнить трета дитина Кейт Міддлтон і дружина принца Гаррі Меган Маркл.
Цікаві факти про Єлизавету ІІ
  1. У Її Величності немає паспорта.
  2. Королева не дає інтерв'ю.
  3. Єлизавета II є Верховним правителем Церкви Англії. Щонеділі вона відвідує церковну службу.
  4. Королева не носить з собою грошей. Тільки по неділях, прямуючи до храму, вона бере з собою 5 або 10 фунтів на пожертвування.
  5. Працює королева кожен день, за винятком Різдва. До дев'ятої ранку її особистий секретар готує знаменитий "червоний портфель" з документами для підпису монарха. Тим часом чоловік королеви принц Філіп закінчує свій сніданок. Її Величність любить снідати сама, рівно о дев'ятій.
  6. Ніхто, крім чоловіка Її Величності, не має права торкатися її на публіці. Лише чотири порушники протоколу дозволили собі обійняти королеву. Ними були два прем'єр-міністри Австралії, Пол Кітінг і Джон Говард, канадський велосипедист Луї Гарно і перша леді США Мішель Обама.














Державні символи

Державний прапор Сполученого королівства складається з синього поля з пересічними трьома хрестами, символізує об’єднання під владою імперії різних регіонів. Синє поле прапора – символ моря. Прямий червоний хрест – позначає на прапорі Англію, косий білий – Шотландію, косий червоний – Північну Ірландію.
Королівський герб Великої Британії – це офіційний герб Британського монарха.
Королівський герб трапляється в двох варіантах, один із яких використовується тільки в Шотландії. Щит підтримують з обох боків лев і кінь – символи влади і праці. Щит розділений на 4 частини, в кожній з яких укладені герби Англії, Шотландії та Ірландії. Внизу на стрічках напис «Бог і моє право» французькою мовою, яка була державною з 1066 по 1362 рр.
Гімн королівства використовується з 1740 року. Після переход
у більшості країн Євросоюзу на євро, Великобританія залишила свою валюту в користуванні. Фунт стерлінгів залишається, понад з доларом США і євро світовою резервною валютою.
Великобританія є єдиною в світі країною, яка не має писаної конституції, але права і свободи громадян там виконуються.