Британці так горді тим, що істотно відрізняються від інших націй світу. Вони до сих пір суворо дотримуються таких звичаїв як гра в крикет або лівосторонній рух. Британці досі, на відміну від решти Європи, вимірюють вiдстань не кілометрами, а милями. У своїх традиціях британці не завжди дотримуються логіки. У сільських пабах місцеві жителі часто грають в дартс, а іноді в шашки або шахи.
Британці є холоднокровний народ. Схвалення вони висловлюють словом “непогано”, що може виглядати трохи манірно і бундючно. Вони не привчені показувати свої почуття, але все ж це товариські люди, що володіють хорошим почуттям гумору і любов’ю.
Місцеві жителі мають дивну звичку жартувати над всім. Іноземці іноді просто спантеличені.
Англійські традиції проявляються в стриманості в судженнях як знак поваги до свого співрозмовника. Звідси у них є схильність уникати заперечення, використовуючи при цьому: “можливо”, “мені здається”, “я думаю” та ін.
До обіду британці переодягаються в будь-який інший одяг. Традиції Великобританії всі жителі намагаються дотримуватися.
До традицій і звичаїв британців відносять численні фестивалі. Найпопулярніший проходить в травні в Челсі. Найурочистіше і грандіозне свято країни – День народження Королеви.
Спорт теж відносять до традицій – “Гонка Човнів” проходить в кінці березня, футбол, тенісні змагання, яхтовий спорт.
Традиції і свята Великобританії
- 1, 2 січня британці відзначають Новий рік.
- 17 березня в Ірландії відзначають День Св. Патріка.
- Перший день після Великодня – Світлий понеділок
- На Страсному тижні – Велика п’ятниця
- 25 і 26 грудня святкують Різдво
Також вихідними днями вважаються останній понеділок в травні або перший в червні; останній понеділок в серпні або перший понеділок у вересні і «Славне дванадцяте липня».
У святкові дні практично всі організації не працюють.
Незвичайні традиції Великобританії:
До цікавих традицій Великобританії віднесли такі змагання, як уміння корчити обличчя, яке засноване на вмінні робити потворні гримаси; бігу з сиром, що котиться. На це змагання, яке проводиться в останній понеділок травня, з’їжджаються звідусіль. Сир по схилу пускають вниз, а учасники його наздоганяють.
Танці навколо травневого дерева. Танці навколо височенного стовпа, який заздалегідь прикрашають різнокольоровими стрічками і гірляндами; перламутрові король і королева. Це одна з благодійних культурних традицій робітничого класу Лондона.
Новорічні традиції Великобританії:
В Англії. Як тільки лунає 12 ударів, то англійці біжать відкривати задні двері будинку (старий рік пішов) і відкривати вхідні парадні двері – щоб встиг увійти і порадувати на весь рік – Новий рік.
Шотландія. Новий рік тут називають – Хогмані. У цю ніч городяни котять вулицями палаючі бочки, спалюючи так старий рік і звільняючи місце для нового. Ще місцеві жителі дуже трепетно ставляться до 1-го гостя на 1 січня. Зазвичай перший гість, вступивши в будинок, мовчки йде до каміна – серця будинку – і кидає туди вуглинку, і тільки потім вже звучать побажання і привітання. Першого гостя – пригощають обов’язково. Шотландці до нового року печуть торт – пісочний, круглий, рясно прикрашений цукерками, мигдалем і цукатами.
Уельс. За новорічний стіл місцеві фермери запрошують всіх тих, хто трудився і старанно працював при зборі врожаю.
Різдвяні традиції в Великобританії:
На Різдво у Великобританії традицій намагаються дотримуватися. Всі вікна сільських будинків у Великобританії на Різдво висвітлені свічками. Незадовго до свята в багатьох селах жінки змагалися на кращу прикрасу Різдвяної свічки.
До традицій святкування Різдва в Великобританії відносять, і різдвяний обід, який включає традиційні страви такі, як смажений гусак (в Уельсі, Ірландії), фарширована індичка (у англійців) або ж плум-підданого.
Зберігається ще старовинний звичай прикрашати будинок до Різдва гілками вічної зелені – гостролистом, плющем і ін. За звичаєм тільки в це свято, в переддень Різдва, чоловіки мають право поцілувати дівчину, яка випадково зупинилася під прикрасою з цієї рослини.
Зараз до Різдва прикрашають солодощами і різнобарвними іграшками – ялинку, на верхівці її зазвичай встановлюють велику срібну зірку або різдвяну фею.
Кулінарні традиції Великобританії:
Особливістю національної кухні є те, що природні особливості їжі тільки підкреслюються, а не змінюються до невпізнання. Присутній унікальний набір місцевих страв, наприклад, йоркширський пудинг і чай з запеченими вершками, який подають до ростбифу. Індичка з Норфолка, ніжне м’ясо молодого баранчика, смажені паштети, качки з Ейлсбері – страви для гурманів.
Музичні традиції Великобританії:
Музична культура Великобританії сформувалася завдяки різним націям цієї країни. Великою популярністю став джаз, народна музика. Музичні традиції країни багатогранні і самобутні. Своїми музичними постановками класичний «Ковент-Гарден» славиться в усьому світі. В Англії проводять щороку оперний фестиваль, на який люблять приїжджати туристи з ближнього і далекого зарубіжжя. Традиції Великобританії відображаються в яскравих фестивалях. На фестивалях демонструються різні види мистецтва: драматичне, театральне, хорове мистецтво.
Яку назву має прапор Великобитанії???
ВідповістиВидалитиВелика Британія використовує як національний прапор королівський штандарт (названий Union Flag чи Union Jack). Назва «Юніон Джек» походить від англійської назви гюйс — прапора, піднятого на військових кораблях.
ВидалитиКоли в Ірландії відзначають день Святого Патріка?
ВідповістиВидалитиДень святого Патрика — культурне та релігійне ірландське національне свято, яке щороку відзначають 17 березня, у день смерті небесного покровителя Ірландії святого Патрика.
Видалити